Co způsobuje autoimunitní onemocnění?

Proč v posledních letech autoimunitních onemocní přibývá, nedokáží lékaři dodnes přesně určit. Jisté je, že autoimunitní nemoci postihují až třikrát častěji ženy než muže.

U některých onemocnění hraje určitou roli dědičnost. Ale samotný fakt, že si s sebou v životě nesete nějakou genetickou zátěž, ještě nemusí nic znamenat. Protože je dokázáno, že při dodržování zdravého životního stylu, nemusí nemoc vůbec propuknout. 

Naopak na autoimunitní onemocnění má větší vliv samotný životní styl. Autoimunitní onemocnění většinou mají společného jmenovatele a tím může být špatná strava i pitný režim, toxické prostředí (ale i vztahy), nedostatek (nebo i přehnaně moc) pohybu, špatný spánek, modré záření, dlouhodobý stres, užívání léků atd. 

Je toho dost co? Ono samotné slovní spojení "zdravý životní styl" je již celkem ohrané. Ale málo kdo ví, co všechno to obnáší.

Dále je dokázáno, že na autoimunitní onemocnění mohou mít vliv poruchy antigenů vzniklé modifikací z léků, například antibiotik. Určitý vliv pak může mít také očkování. 

Současně se již také ví, že syndrom propustného střeva je jednou z příčin vzniku autoimunitního onemocnění. Vše výše uvedené a ještě mnohem více, vede ke vzniku syndromu propustného střeva. Jakmile se naruší střevní mikrobiom, začne také docházet k hormonálním nerovnováhám, nedostatku vitamínů a minerálů, a tedy k celkovému narušení správné funkce imunitního systému. A tím se v závěru velice zvyšuje pravděpodobnost rozvoje autoimunitních onemocnění.

 

 


Informace zde zveřejněné nepředstavují radu. Informace nemohou sloužit k diagnostickým, preventivním, léčebným, zdravotním nebo lékařským účelům. To, jak naložíte s informacemi na tomto webu, zcela záleží na Vašem osobním úsudku. Pokud máte zdravotní obtíže obraťte se na lékařskou pomoc. Neneseme zodpovědnost za případnou újmu, která vám vznikne v důsledku nesprávného naložení se sdělenými informacemi.